Prep cross-country results, Sept. 28, 2013

Anna Banana Invitational

Saturday at Connected Lakes State Park

BOYS

Team Scores

1. Grand Junction, 83; 2. Fruita Monument, 84; 3. Eagle Valley, 85; 4. Montrose, 112; 5. Palisade, 127; 6. Greeley West, 144; 7. Olathe, 175; 8. Gunnison, 184; 9. Telluride, 191; 10. Paonia, 269.

Individual results

1. Jake Erickson, Palisade, 15:48.2; 2. Greg Eccher, Grand Junction, 16:02; 3. Jack Plantz, Telluride 16:13.3; 4. Chuck Bisbee, Fruita Monument, 16:14.3; 5. Trevor Gabbard, Bayfield, 16:25.6;

6. Allen Adair, Grand Junction, 16:38.7; 7. Gino Giovagnoli, Eagle Valley, 16:39; 8. Keaton Brown, Fruita Monument, 16:41.3; 9. Luke Webb, Bayfield, 16:44; 10. Jose Parra Vega, Greeley West, 16:45;

11. Anders VanCalcar, Palisade, 17:04.6; 12. Nathan Maddox, Eagle Valley, 17:06; 13. Dustin Ownbey, Delta, 17:07.9; 14. Hayden Cook, Montrose, 17:09.4; 15. Mark Allen, Montrose, 17:11.6;

16. Ian Meek, Montrose, 17:12; 17. Noah Bradshaw, Grand Junction, 17:12.4; 18. Enrique Cardenas, Greeley West, 17:15; 19. Freddie Ramirez, Olathe, 17:21; 20. Rafael Gurule, Eagle Valley, 17:28.5;

21. Taylor Dement, Olathe, 17:30.5; 22. Jason Sturgis, Paonia, 17:30.8; 23. J.T. McLaughlin, Fruita Monument, 17:35.4; 24. Branden Huisman, Gunnison, 17:35.8; 25. Russell McBreen, Fruita Monument, 17:41.2.

GIRLS

Team Scores

1. Hotchkiss, 59; 2. Grand Junction, 77; 3. Greeley West, 85; 4. Moffat County, 124; 5. Fruita Monument, 141; 6. Paonia, 162; 7. Montrose, 163; 8. Palisade, 169; 9. Eagle Valley, 170; 10. Delta, 226; 11. Olathe, 285.

Individual results

1. Eva Lou Edwards, Bayfield, 18:22.3; 2. Natalie Anderson, Hotchkiss, 19:07.2; 3. Katie Lyons, Greeley West, 19.21.2; 4. Clarissa Berry, Grand Junction, 19:27.5; 5. Jennifer Celis, Hotchkiss, 19:28.0;

6. Taylor Polson, Palisade, 19:30.3; 7. Brenna Ciesco, Moffat County, 19:37.2; 8. Cassandra Grigware, Grand Junction, 19:49.6; 9. Mae Anderson, Hotchkiss, 19:52.0; 10. Emily Stull, Central, 19:59.4;

11. Anna Fake, Telluride, 20:02.4; 12. Emily Wombie, Moffat County, 20:04.1; 13. Maya Hilty, Palisade, 20:09.7; 14. Mykayla Music, Delta, 20:15.0; 15. Chelsea Meilner, Palisade, 20:15;

16. Erika Meister, Grand Junction, 20:25.3; 17. Brittni Rivera, Greeley West, 20:25.6; 18. MacKennea Broyles, Fruita Monument, 20:26.3; 19. Aubree Lorenzen, Bayfield, 20:32.3; 20. Shawna Adams, Eagle Valley, 20:38.1;

21. Michaela Hoffman, Fruita Monument, 20:39.8; 22. Kirstin Whiting, Gunnison, 20:43; 23. Courtney Packard, Greeley West, 20:47.5; 24. Avery Pope, Grand Junction, 20:50.4; 25. DiAnna Rowe, Greeley West, 20:51.9.

COMMENTS

Commenting is not available in this channel entry.










THE DAILY SENTINEL
734 S. Seventh St.
Grand Junction, CO 81501
970-242-5050
Editions
Subscribe to print edition
E-edition
Advertisers
Sign in to your account
Information

© 2014 Grand Junction Media, Inc.
By using this site you agree to the Visitor Agreement and the Privacy Policy