Anna Banana Memorial results, Sept. 29

Anna Banana Invitational

Saturday at Connected Lakes State Park

BOYS

Team Scores

1. Grand Junction 121; 2. Eagle Valley 123; 3. Denver North 126; 4. Fruita Monument 156; 5. Greeley West 165; 6. Battle Mountain 194; 7. Hotchkiss 217; 8. Crested Butte Community School 244; 9. Palisade 247; 10. Gunnison 257; 11. Bayfield 283; 12. Telluride 288; 13. Aspen 295; 14. Delta 343; 15. Montrose 348; 16. Rangely 435; 17. Grand Valley 471; 18. (tie) Paonia 486; Meeker 486; 20. Olathe 509; 21. Ouray 582; 22. Central 591; 22. Moffat County 631.

Individual results

1. William Scoggins, Rangely, 16:03.2; 2. Chuck Bisbee, Fruita Monument, 16:11.9; 3. Greg Eccher, Grand Junction, 16:13.1; 4. Cody Bartlett, Hotchkiss, 16:21.5; 5. Charlie Medina, Grand Junction, 16:26.6; 6. Dylan Newell, Telluride, 16:39.1; 7. Forrest Smith, Crested Butte Community School, 16:39.6; 8. Jack Plantz, Telluride, 16:41.4; 9. Gregg Salaz, Eagle Valley, 16:44.2; 10. Jose Parra Vega, Greeley West, 16:46.0; 11. Anthony Garza, Greeley West, 16:48.5; 12. Hunter Burnham, Eagle Valley, 16:51.0; 13. Keaton Brown, Fruita Monument, 17:00.9; 14. Trevor Gabbard, Bayfield, 17:03.3; 15. Andrew Tiedemann, Hotchkiss, 17:06.0.

GIRLS

Team Scores

1. Greeley West 99; 2. Battle Mountain 99; 3. Hotchkiss 125; 4. Moffat County 143; 5. Eagle Valley 180; 6. Fruita Monument 205; 7. Grand Junction 213; 8. Delta 235; 9. Paonia 237; 10. (tie) Palisade 284; Bayfield 284; 12. Gunnison 290; 13. Aspen 295; 14. Montrose 322; 15. Olathe 341.

Individual results

1. EvaLou Edwards, Bayfield 17:41.3; 2. Clarissa Whiting, Delta, 18:30.8; 3. Katie Lyons, Greeley West, 18:33.2; 4. Amber Scott, Crested Butte Community School, 18:43.9; 5. Cleo Whiting, Delta, 18:46.4; 6. Rachel Hampton, Telluride, 18:47.4; 7. Layne Hammer, Greeley West, 18:48.8; 8. Natalie Anderson, Hotchkiss, 19:00.2; 9. Greta Van Calcar, Palisade, 19:14.5; 10. Eryn Leonard, Moffat County, 19:21.5; 11. Jennifer Celis, Hotchkiss, 19:35.6; 12. Mandy Ortiz, Battle Mountain, 19:39.7; 13. Brenna Ciesco, Moffat County, 19:49.0; 14. Trevor Gabbard, Bayfield, 16:56.3; 15. Andrew Tiedemann, Hotchkiss, 16:59.0.

MEN’S 5K OPEN

1. JD Nielson, 16:22.1; 2. Kevin Donoher, 16:37.0; 3. Marty Wacker, 16:42.1; 4. Aaron Velo, 16:50.8; 5. Jeffrey Lazo, 16:51.3; 6. Barton Tofany, 17:11.8; 7. Joe Honen, 17:13.8; 8. Kevin Martinez, 17:45.8; 9. Alex Rico, 18:10.3; 10. Chris Lopez, 18:16.9.

WOMEN’S 5K OPEN

1. Kim Dobson, 17:41.2; 2. Esmeralda Martinez, 19:33.4; 3. Avelicia Guzman, 20:401; 4. Suzie Houston Steel, 20:44.8; 5. Lindsey Mortensen, 20:53.7; 6. Betzabeth Garcia, 20:55.8; 7. Alexia Russell, 21:08.6; 8. Karah Levely-Rinaldi, 22:06.3; 9. Janette Haynie, 22:16.2; 10. Becca Horen, 22:44.9.


COMMENTS

Commenting is not available in this channel entry.


TOP JOBS
Search More Jobs





THE DAILY SENTINEL
734 S. Seventh St.
Grand Junction, CO 81501
970-242-5050; M-F 8:00 - 5:00
Editions
Subscribe to print edition
E-edition
Advertisers
Advertiser Tearsheet
Information

© 2015 Grand Junction Media, Inc.
By using this site you agree to the Visitor Agreement and the Privacy Policy