Prep cross country results, Sept. 23, 2017

Anna Banana Invitational

Saturday at Snooks Bottom, Fruita

BOYS

Team Scores

1. Montrose 83; 2. Glenwood Springs 84; 3. Central 94; 4. Palisade 117; 5. Summit 123; 6. Paonia 148; 7. Fruita Monument 149; 8. Grand Junction 173; 9. Delta 200; 10. Ouray 256.

Individual results

1. Ben Kelley, Soroco, 16:08.5; 2. Evan Graff, Montrose, 16:09.5; 3. David Cardenas, Central, 16:26.4; 4. Sean Graff, Montrose, 16:344; 5. Patrick Scoggins, Rangely, 16:36.8; 6. Brody Bittner, Palisade, 16:51.0; 7. Tyman Smart, Central, 16:51.6; 8. John Ames, Delta, 17:03.3; 9. Gavin Hardin, Glenwood Springs, 17:09.3; 10. Landon Sauvage, Palisade, 17:25.8; 11. Caden Meilner, Paonia, 17:37.3; 12. Max Bonenberger, Summit, 17:37.8; 13. Jeremiah Vaile, Summit, 17:38.4; 14. Ian Richardson, Glenwood Springs, 17:39.4; 15 Cooper Rondinelli, Ouray, 17:47.6; 16. Aaron King, Grand Junction, 17:54.7; 17. Mathew Thrun, Glenwood Springs, 17:56.5; 28. Shad Lewis, Delta, 18:02.2; 19. Dalton Haraway, Fruita Monument, 18:03.4; 20. Grayson Gehl, Grand Junction, 18:04.0; William Berkheimer, Glenwood Springs, 18:04.9; 33. Kyle Przystup, Fruita Monument, 18:08.8; 23. David Nation, Central, 18:09.4; 24. Cole Lucero, Montrose, 18:09.8; 25. Reese Fledderjohn, Grand Junction, 18:10.1..

GIRLS

Team Scores

1. Summit 61; 2. Glenwood Springs 80; 3. Palisade 95; 4. Fruita Monument 104; 5. Montrose 135; 6. Paonia 143; 7. Central 176; 8. Delta 183; 9. Grand Junction 192; 10. Ouray 231.

Individual results

1. Ivory Espinoza, Central, 19:18.8; 2. Sydney Petersen, Crested Butte, 19:44.4; 3. Chloe Veilleux, Soroco, 19:51.4; 4. Mandy Moran, Grand Junction, 19:53.0; 5. Maria O’Neal, Crested Butte, 20:02.7; 6. Sophia Vigil, Glenwood Springs, 20:02.8; 7. Noelle Resignolo, Summit, 20:19.2; 8. Kelsey Rycenga, Montrose, 20:37.5; 9. Alexis Chelle, Palisade, 20:50.9; 10. Rebecca Hittle, Palisade, 21:01.3; 11. Morrison Donovan, Summit, 21:02.0; 12. Emily Worline, Glenwood Springs, 21:04.1; 13. Alice Wescott, Summit, 21:07.3; 14. Megan Motley, Montrose, 21:09.6; 15. Hailey Langner, Palisade, 21:16.4; 16. Katya Schwieterman, Paonia, 21:33.5; 17. Ashlynn Squires, Fruita Monument, 21:43.1; 18. Aubree Andre, Delta, 21:45.7; 19. Sara Olsen, Summit, 21:46.4; 20. Taylor Kincaid, Fruita Monument, 21:47.9; 21. Beki Atchley, Delta, 22:16.2; 22. Matilda Barth, Glenwood Springs, 22:21.3; 23. Linnea Sherman, Colorado Rocky Mountain School, 22:28.3; 24. Brooke Hillman, Paonia, 22:29.2; 25. Elaina Arcand, Fruita Monument, 22:35.2.


COMMENTS

Commenting is not available in this channel entry.


TOP JOBS
Search More Jobs





THE DAILY SENTINEL
734 S. Seventh St.
Grand Junction, CO 81501
970-242-5050; M-F 8:00 - 5:00
Editions
Subscribe to print edition
E-edition
Advertisers
eTear Sheets/ePayments
Information

© 2017 Grand Junction Media, Inc.
By using this site you agree to the Visitor Agreement and the Privacy Policy