Prep swimming results, Jan. 26, 2011

District 51 Championships

Wednesday at El Pomar Natatorium

TEAM SCORES

1. Fruita Monument, 435; 2. Grand Junction, 395; 3. Palisade/Central, 328.

EVENT RESULTS

200 medley relay: 1. Fruita A, 2:11.27; 2. Grand Junction A, 2:18.08; 3. Fruita B, 2:21.79; 4. Palisade A, 2:26.69; 5. Grand Junction B, 2:29.74; 6. Palisade B, 2:29.86.

200 freestyle:  1. Jessica Deters, GJ, 2:18.56; 2. Karolina Latek, P/C, 2:20.30; 3. Kiaja Thomas, FM, 2:26.13; 4. Kassie Hedgecock, GJ, 2:32.68; 5. Sarah Kem, P/C, 2:33.32; 6. Becca Arotin, FM, 2:35.49.

200 individual medley: 1. Teddy Hayes, P/C, 2:35.60; 2. Kailey Shabelski, FM, 2:35.77; 3. Jordyn Madsen, GJ, 2:41.86; 4. Lyndee Hyatt, FM, 2:53.52; 5. Darby Corn, GJ, 2:54.70; 6. Madison Temple, FM, 3:00.24.

50 freestyle: 1. Leah Temple, FM, 27.19; 2. Melissa Hoffman, FM, 28.49; 3. Laura Gladden, FM, 30.44; 4. Marlina Diaz, P/C, 30.50; 5. Maddie Amans, P/C, 30.79; 6. Noelle Mimmack, FM, 31.66.

Diving: 1. Gillian McLean, GJ, 199.40; 2. Heather Jenkins, GJ, 159.75; 3. Lilly Poush, P/C, 108.60; 4. Chrissi Gillispie, GJ, 98.25; 5. Karsyn Key, GJ, 89.75.

100 butterfly: 1. Jessica Deters, GJ, 1:08.48; 2. Leah Temple, FM, 1:09.86; 3. Sarah Kem, P/C, 1:22.30; 4. Madison Temple, FM, 1:23.57; 5. Julia Lucero-Orebaugh, GJ, 1:26.78; 6. Kelsi Lemarr, GJ, 1:28.52.

100 freestyle: 1. Kiaja Thomas, FM, 1:04.12; 2. Laura Gladden, FM, 1:07.08; 3. Darby Corn, GJ, 1:07.64; 4. Lyndsie Crawford, FM, 1:10.29; 5. Cicley Kohler, FM, 1:10.61; 6. Devin Edwards, FM, 1:10.99.

500 freestyle: 1. Ashley Bond, FM, 6:53.47; 2. Kassie Hedgecock, GJ, 6:54.50; 3. Danielle Mulkey, FM, 7:04.07; 4. Chloe Jagelski, GJ, 7:04.16; 5. Marlina Diaz, P/C, 7:10.97; 6. Becca Arotin, FM, 7:14.66.

200 freestyle relay: 1. Fruita A, 1:53.34; 2. Grand Junction A, 2:03.00; 3. Palisade A, 2:03.58; 4. Fruita C, 2:17.12; 5. Palisade B, 2:17.27; 6. Fruita D, 2:22.16.

100 backstroke: 1. Teddy Hayes, P/C, 1:10.41; 2. Lyndee Hyatt, FM, 1:14.83; 3. Lyndsie Crawford, FM, 1:15.83; 4. Trinity Simmons, GJ, 1:21.24; 5. Merced Benavidez, P/C, 1:24.51; 6. Danielle Mulkey, FM, 1:28.37.

100 breaststroke: 1. Kailey Shabelski, FM, 1:21.56; 2. Jordyn Madsen, GJ, 1:22.43; 3. Karolina Latek, P/C, 1:23.09; 4. Nikki Milsap, FM, 1:27.35; 5. Arianne Martin, GJ, 1:29.26; 6. Tasha Schneider, GJ, 1:31.02.

400 freestyle relay: 1. Palisade A, 4:27.68; 2. Fruita B, 4:47.13; 3. Fruita C, 4:56.28; 4. Grand Junction A, 4:59.07; 5. Fruita D, 5:24.30; 6. Grand Junction B, 5:53.61.


COMMENTS

Commenting is not available in this channel entry.


TOP JOBS
Search More Jobs





THE DAILY SENTINEL
734 S. Seventh St.
Grand Junction, CO 81501
970-242-5050
Editions
Subscribe to print edition
E-edition
Advertisers
Sign in to your account
Information

© 2015 Grand Junction Media, Inc.
By using this site you agree to the Visitor Agreement and the Privacy Policy