Prep wrestling results, Dec. 18, 2011

Warrior Classic

Place Winners

Season record in parenthesis

106 — 1. Payton Tawater, Arvada West (12-0); 2. Diondre Garcia, Monte Vista (16-1); 3. Michael Ramirez, Pueblo South (13-5); 4. Vikash Hypio, Hotchkiss (11-4); 5. Kyler Schmidt, Rocky Mountain (12-2); 6. Damien Atencio, Eagle Valley (3-3)

120 — 1. Kyle McCririe, Douglas County (18-0); 2. Ben Drysdale, Rocky Mountain (14-1); 3. Ramon Trujillo, Arvada West (12-2); 4. Dalton Hannigan, Palisade (14-4); 5. Issac Rider, Rifle (13-2); 6. Clay Dillon, Durango (10-7)

126 — 1. Robert DeHerrera, Pueblo South (15-1); 2. Justin Ray, Palisade (16-1); 3. Jacob Trujillo, Grand Junction (10-1); 4. Alex Pena, Ignacio (6-2); 5. Ryan Daves, Montzuma-Cortez (14-3); 6. Jacob Rubalcaba, Central (14-5)

132 — 1. Zach Shank, Olathe (14-0); 2. Eduardo Trevizo, Farmington (15-2); 3. Daniel Salazar, Palisade (16-2); 4. Michael Fanning, Rocky Mountain (15-3); 5. Adam Cary, Roosevelt (11-4); 6. Jackson Wood, Pueblo South (8-4)

138 — 1. Jace Lopez, Roosevelt (13-0); 2. Dylon Thompson, Grand Junction (14-2); 3. Kordell Bradshaw, Montrose (14-2); 4. Devon Zavala, Denver East (15-2); 5. Devon Godeski, Coal Ridge (12-4); 6. Adrian Lopez, Paonia (10-6)

145 — 1. Anthony Feller, Central (5-0); 2. Tony Silva, Arvada West (11-2); 3. Geordon Hudson, Montrose (15-2); 4. Alex Carson, Rocky Mountain (14-2); 5. Mason Marick, Roosevelt (10-5); 6. Morgan McCracken, Delta (13-4)

152 — 1. Willy Holdren, Central (18-0); 2. Marcus Velasquez, Montrose (9-4); 3. Spencer Urban, Roosevelt (10-5); 4. Derick Padilla, Rocky Mountain (16-2); 5. Teagan Overturf, Ignacio (16-4); 6. Anthony Martin-Walker, Fountain-Fort Carson (12-10)

160 — 1. Jessie Hoffschneider, Grand Junction (16-0); 2. Austin Vance, Mont Vista (14-3); 3. Juan Sanchez, Roosevelt (15-2); 4. Caleb Cuneio, Air Academy (13-4); 5. Kyler Bear, Paonia (14-3); 6. Jake Blevins, Moffat County (2-3)

170 — 1. David Witt, Grand Valley (15-0); 2. Gage Casey, Grand Junction (11-3); 3. Caleb Hendricks, Central (6-1); 4. Eddie Vial, Palisade (13-4); 5. AJ Cordova, Rifle (12-3); 6. Andrew Vigil, Eagle Valley (4-3)

182 — 1. Josh Schoenberger, Fountain-Fort Carson (18-0); 2. Steve Frank, Roosevelt (11-2); 3. Zach Judis, Palisade (17-1); 4. Dominic Bejarano, Denver East (14-2); 5. Trenton Gustafson, Montezuma-Cortez (14-4); 6. Bobby Ross, Pueblo South (10-6)

195 — 1. Rip Price, Air Academy (14-0); 2. Hunter Reinert, Pueblo South (14-1); 3. Cole Panter, Montrose (11-5); 4. Morgan Reider, Paonia (13-2); 5. Colton Wyatt, Ignacio (15-3); 6. Tracy Hancock, Fountain-Fort Carson (14-6)

220 — 1. Andy Armstrong, Eagle Valley (4-0); 2. Thomas Holman, Central (3-1); 3. Myles Cumpston, Paonia (13-2); 4. Alex Davis, Roosevelt (12-3); 5. Aaron Beckmann, Rocky Mountain (14-2); 6. Justin Bayles, Green River (13-7)

285 — 1. Trevor Gillen, Durango (13-0); 2. Tony Martinez, Rocky Mountain (15-1); 3. Tony Darling, Paonia (13-3); 4. Casey Childs, Olathe (8-4); 5. Justin Petrash, Air Academy (5-2); 6. Patrick Brown, Rangely (4-3)


COMMENTS

Commenting is not available in this channel entry.


TOP JOBS
Search More Jobs





THE DAILY SENTINEL
734 S. Seventh St.
Grand Junction, CO 81501
970-242-5050
Editions
Subscribe to print edition
E-edition
Advertisers
Advertiser Tearsheet
Information

© 2015 Grand Junction Media, Inc.
By using this site you agree to the Visitor Agreement and the Privacy Policy