Results

Page 331 of 484


All-Mountain League Lacrosse Teams, Wednesday, May 18

By Staff

All-Mountain League Teams Boys First Team Ryan Arnold, defense, jr., Grand Junction; Zane Bilgrav, attack, sr., Durango; Wagner Brendan, midfield, jr., Aspen; JOhn Burrow, defense, sr., Steamboat Springs; George Gruber, attack, soph., ...


All-Southwestern League girls soccer team, Wednesday, May 18

By Staff

All-Southwestern League Girls First Team Marlene Conner, sr., Durango; Danielle Erickson, sr., Grand Junction; Khristian Gilham, sr., Montrose; Kylie Goetz, so., Fruita Monument; Madison Gurule, jr., Montrose; Brooke Milliett, jr., Durango; ...


Central Region Tournament Glance, Wednesday, May 18

By Staff

Central Region Tournament Thursday-Sunday at Joe Faber Field, St. Cloud, Minn. All Times Mountain Thursday’s Games Game 1 — No. 2 Mesa State (33-19) vs. No. 5 Winona State (35-16), 11 a.m. Game 2 — No. 3 Minnesota State ...


All-Mountain League lacrosse team, May 17, 2011

By Staff

All-Mountain League team Girls First Team Clare Baker, midfield, Battle Mountain; Carson Brumley, defense, Telluride; Mikayla Clark, attack, Fruita Monument; Cori Cramer, attack, Eagle Valley; Nevada Crandall, midfield, Aspen; Megan Gromke, ...


All-Southwestern League baseball team, May 17, 2011

By Staff

All-Southwestern League Team First Team Outfield Cory DeRush, Grand Junction; Jace Grifffiths, Fruita Monument; Roland McLaren, Montrose; Andy Willett, Grand Junction. Infield Drew Bridges, Fruita Monument; Easton Garcia, Durango; Nathan ...


Central Regional Glance, Monday, May 16

By Staff

Central Region Tournament Thursday-Sunday at Joe Faber Field, St. Cloud, Minn. All Times Mountain Thursday’s Games Game 1 — No. 2 Mesa State (33-19) vs. No. 5 Winona State (35-16), 11 a.m. Game 2 — No. 3 Minnesota State ...


Local athletes headed to state track championships, Sunday, May 15

By Staff

State Track Championships Class 5A, 4A Qualifiers May 19-21, Jeffco Stadium Boys 400 Meters Class 4A: 13. Enrique Medina, Delta, 50.40. 800 Meters Class 4A: 18. Douglas Hallenborg, Montrose, 2:00.15. 1,600 Meters Class 4A: 4. Eric ...


Mesa State baseball result, Sunday, May 15

By Staff

RMAC Tournament May 11-14 at Suplizio Field Thursday’s Games Nebraska-Kearney 6, N.M. Highlands 3 Mesa State 5, Regis 2 CSU-Pueblo 7, Metro State 2 Friday’s Games N.M. Highlands 7, Regis 2 (Regis ...


Prep Track and Field Results, Saturday, May 14

By Staff

5A Southwestern League Saturday at Stocker Stadium BOYS Team Scores 1. Grand Junction, 125; 2. Montrose, 106; 3. Fruita Monument, 105; 4. Central, 77; 5. Durango, 76; 6. Montezuma-Cortez, 62. Event Results 3,200 relay — 1. Montrose ...


Prep Swimming Results, Saturday, May 14

By Staff

Western Slope Championships Saturday at El Pomar Natatorium TEAM SCORES 1. District 51 Griffins, 401; 2. Montrose, 341.50; 3. Durango, 206; 4. (tie) Glenwood Springs and Gunnison, 113; 6. Moffat County 104.50 EVENT RESULTS 200 medley ...


Page 331 of 484




TOP JOBS




THE DAILY SENTINEL
734 S. Seventh St.
Grand Junction, CO 81501
970-242-5050
Editions
Subscribe to print edition
E-edition
Advertisers
Sign in to your account
Information

© 2014 Grand Junction Media, Inc.
By using this site you agree to the Visitor Agreement and the Privacy Policy